Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

WOŚP kiedyś i dziś. Zdjęcia z finałów WOŚP pokazują jak zmieniała się Polska

Data publikacji: 2019-01-11, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę po raz 27. Aż trudno uwierzyć, że to już ponad ćwierćwiecza z WOŚP. Jest taki styczniowy dzień, w którym wszyscy Polacy są razem. Jest taki niedzielny wieczór, w czasie którego dzieje się magia. Wolontariusze, sztaby, koncerty, licytacje i światełko do nieba to oczywiste punkty programu, ale orkiestra zmienia się na przestrzeni czasów. W tym roku zamiast klasycznego światełka, do nieba popłyną lasery, pieniądze zbierane są do puszek, ale też przez aukcje internetowe. Jdno jest pewne: wielkie serce Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy znowu zagra i poruszy serca milionów osób w Polsce na na całym świecie. Jak wyglądały finały WOŚP kiedyś i dziś? Zapraszamy na sentymentalną podróż w czasie.

Pełna treść wiadomości na: zabrze.naszemiasto.pl/artykul/wosp-kiedys-i-dzis-zdjecia-z-finalow-wosp-pokazuja-jak,4949198,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
zabrze.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: zabrze.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola