Belka
Wtorek, 3 Sierpnia 2021   imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kiedy uda się oczyścić Bytomkę? Najpierw trzeba zbadać, co w niej jest...

Data publikacji: 2017-07-05, Data modyfikacji: 2017-07-07
A A AWydrukDrukuj  
 
INWESTYCJE. Zabrzańscy urzędnicy pozyskali z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansowanie na ekspertyzę do projektu poprawy stanu ekologicznego oraz ochrony wód powierzchniowych. Projekt dotyczy dalszej rekultywacji rzeki Bytomki, a celem jest określenie stanu wody pod względem wskaźników istotnych dla rewitalizacji, a także wykonanie badań technologicznych mających ustalić, jakie sa możliwości poprawy jakości wody w tej rzece. Dotyczy to również usunięcia lub unieszkodliwiania osadów z jej dna.  - Dla efektywnej realizacji zadań związanych z ochroną przyrody niezbędne jest posiadanie precyzyjnych informacji o stanie środowiska naturalnego. Dlatego projekt ma tak istotne znaczenie dla kolejnych działań proekologicznych - podkreśla Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. 

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/17150-kiedy-uda-sie-oczyscic-bytomke-najpierw-trzeba-zbadac-co-w-niej-jest
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
zabrzanin   2017-07-07 13:46:57
Projekt ma być dofinansowany do kwoty 80 tysięcy złotych.
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola