Belka
Poniedziałek, 2 Sierpnia 2021   imieniny: Karina, Gustaw, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odprawiliśmy prawie 100 tysięcy paczek z całego świata

Data publikacji: 2020-12-29, Data modyfikacji: 2020-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Odprawiliśmy prawie 100 tysięcy paczek z całego świata
  1. W Zabrzu działa największy w Polsce Oddział Celny Pocztowy, który specjalizuje się w odprawie zagranicznych paczek pocztowych.
  2. To właśnie tu odprawiane są zagraniczne przesyłki adresowane do mieszkańców województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, a nawet małopolskiego.
  3. Tylko w tym roku funkcjonariusze śląskiej KAS odprawili około 100 tys. szt. przesyłek pocztowych.

W przypadku przesyłek/paczek pocztowych, gdy towary są importowane przez osoby fizyczne (nie prowadzące działalności gospodarczej), to towary takie są przedstawiane przez operatora pocztowego wyznaczonego w Oddziale Celnym Pocztowym w Zabrzu, który następnie dokonuje ich „odprawy celnej".

Zasady dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym, w tym dokumenty, jakie powinny zostać dołączone do przesyłki, określają przepisy rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym. Zgodnie z przepisami dla przesyłek pocztowych Służba Celno-Skarbowa wystawia Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego - obrót pocztowy (przywóz)". Dokument wraz z przesyłką otrzymuje operator pocztowy, który doręcza paczkę do odbiorcy. Poczta Polska SA przed wydaniem przesyłki pobiera od odbiorcy przesyłki wymagane należności celno-podatkowe.

Dopóki przesyłka nie zostanie przedstawiona do odprawy celnej, właściwym do udzielenia informacji na temat przesyłki jest wyłącznie właściwy operator pocztowy. Tym samym, jeżeli przesyłka jest dostarczana przez „Pocztę Polską" - to pytania w tej sprawie osoba zainteresowana powinna kierować na numer infolinii 801 333 444, (+48) 438 420 600 lub na adres e-mail.

Jeżeli przesyłkę dostarcza firma kurierska - to pytania w tej sprawie odbiorca przesyłki powinien kierować bezpośrednio do firmy kurierskiej. Serwisy internetowe większości firm kurierskich, a także „Poczty Polskiej" oferują usługę śledzenia przesyłek. Dzięki temu może samodzielnie ustalić podstawowe informacje na temat przesyłki oraz sprawdzić, gdzie obecnie się znajduje.

Kontrole przesyłek pocztowych są niezbędne i stanowią element ochrony przed napływem towarów niebezpiecznych, które zagrażają zdrowiu i życiu ludzkiemu. W paczkach mundurowi śląskiej KAS znajdują dziecięce zabawki, odzież, obuwie, broń, telefony komórkowe, płyty kompaktowe, elektronikę, kosmetyki i farmaceutyki, które mogą być podrabiane i niebezpieczne. Czasem w paczkach przesyłane są sterydy anaboliczne, substancje uznane za doping w sporcie i dopalacze. W trakcie kontroli przesyłek pocztowych w roku 2020 r mundurowi z Oddziału Celnego Pocztowego w Zabrzu prowadzili ponad 25 spraw, zatrzymali około 25 kg zakazanych substancji dopingowych i 9000 sztuk tabletek zawierających sterydy anaboliczne.

 

 

, Źródło artykułu: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola