Belka
Poniedziałek, 2 Sierpnia 2021   imieniny: Karina, Gustaw, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Zabrzu rusza pilotażowy program Miasto Zdrowia z całodobową opieką telemedyczną

Data publikacji: 2017-03-20, Data modyfikacji: 2017-03-22
A A AWydrukDrukuj  
 
ZDROWIE. Dzisiaj, w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisana została umowa między Miastem Zabrze, Śląskim Parkiem Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia i firmą Comarch, dotycząca realizacji projektu Miasto Zdrowia. W jej efekcie bezpłatną, zdalną opieką medyczną sukcesywnie od czerwca do 2019 roku objętych zostanie 100 mieszkańców naszego miasta powyżej 60-go roku życia. Zabrze jest jedynym w województwie i jednym z sześciu miast w Polsce, które zakwalifikowano do projektu Miasto Zdrowia, mającego docelowo służyć wszystkim mieszkańcom, od momentu narodzin, do późnej starości. Program realizowany jest z funduszy unijnych. Niezbędne systemy i urządzenia peryferyjne dostarcza firma Comarch. Dane trafiać mają do czynnej 24 godziny na dobę platformy informatycznej zdalnej opieki w Krakowie i centrum telemonitoringu Kardio-Med Silesia, stamtąd – w razie potrzeby – do lekarzy.

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/16752-w-zabrzu-rusza-pilotazowy-program-miasto-zdrowia-z-calodobowa-opieka-telemedyczna
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
miastowy   2017-03-24 08:31:33
Warto dodać, że Projekt Miasto Zdrowia realizowany będzie przez Comarch S.A. w ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Projekty B+R przedsiębiorstw, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola