Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiceminister zdrowia w Zabrzu z umowami grantowymi dla dwóch znanych placówek kardiologicznych

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
NOWOCZESNA MEDYCYNA. W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a także w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia, podpisano dziś umowy z Ministerstwem Zdrowia w związku z przyznaniem grantów, jakie zdobyły te dwa wybitne zabrzańskie ośrodki medyczne w prestiżowych ogólnopolskich konkursach. ŚCCS pozyskało 5 mln zł dofinansowania do specjalistycznych szkoleń podyplomowych dla lekarzy specjalistów i rezydentów w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii. W uroczystości udział wzięli m.in. wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, prof. Marian Zembala, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz przedstawiciele środowiska lekarskiego i pielęgniarskiego ŚCCS.  

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/18642-wiceminister-zdrowia-w-zabrzu-z-umowami-grantowymi-dla-dwoch-znanych-placowek-kardiologicznych
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola