Belka
Czwartek, 8 Maja 2025   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

W Tatrach spadł śnieg, a w Śląskiem chłodniej i mokro [prognoza pogody]

Data publikacji: 2018-09-22, Data modyfikacji: 2018-09-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgodnie z prognozami okres pięknej, słonecznej pogody skończył się i na jego miejsce przyszło znaczne ochłodzenie, silny wiatr, miejscami deszcz... a w Tatrach śnieg - zobacz ZDJĘCIA! Sprawdź również prognozę pogody na weekend, 21-23 września. W niedzielę zacznie się astronomiczna jesień. Jaki będzie początek jesieni?

Pełna treść wiadomości na: zabrze.naszemiasto.pl/artykul/w-tatrach-spadl-snieg-a-w-slaskiem-chlodniej-i-mokro,4811605,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
zabrze.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: zabrze.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola