Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Słoneczna Dolina: wybudują drogę, chodniki, ścieżkę rowerową...

Data publikacji: 2018-11-03, Data modyfikacji: 2018-11-04
A A AWydrukDrukuj  
 
INWESTYCJE. Na osiedlu Słoneczna Dolina już wkrótce powinny rozpocząć się długo oczekiwane prace, albowiem wyłoniono ich wykonawców. Mowa o budowie drogi, chodników i ścieżki rowerowej, a także kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego. Owe roboty - zarówno na odcinku nr 1 (od węzła drogowego W20 przez węzeł W9 do węzła W3), jak i na odcinku nr 2 (od węzła drogowego W3 przez węzeł W21 i węzeł W22 do północnej odnogi ul. Neptuna) - wykona przedsiębiorstwo robót drogowych Drogopol – ZW (Katowice), które w przetargach złożyło najkorzystniejsza ofertę, tzn. zaoferowało się zrobić co trzeba za 2.954.816,79 zł brutto (odcinek nr 1) oraz 2.982.109,06 zł brutto (odcinek nr 2).

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/18732-sloneczna-dolina-wybuduja-droge-chodniki-sciezke-rowerowa
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola