Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Politechnika Super Marką Śląskie. Prezes RIPH z pierścieniem 100-lecia niepodległości

Data publikacji: 2018-09-02, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
XXIV GALA RIPH GLIWICE. Znamy już laureatów IX konkursu Marka Śląskie. Nagrody przyznawane w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i podniesienia prestiżu naszego województwa wręczono w sobotę, podczas XXIV Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Arenie Gliwice. Najważniejszą - Super Marką Śląskie –  uhonorowano Politechnikę Śląską, której wydziały organizacji i zarządzania oraz inżynierii biomedycznej znajdują się w Zabrzu. Zabrzan nie brakło też wśród wyróżnionych odznaczeniami regionalnymi i branżowymi.

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/18538-politechnika-super-marka-slaskie-prezes-riph-z-pierscieniem-100-lecia-niepodleglosci
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola