Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opuszczony Areszt Śledczy Zabrze | Urbex Exploration | Ekploracja | vlog028

 
Eksploracja Nieczynnego już Aresztu Śledczego w Zabrzu Zabrzański areszt mieści się w wybudowanym pod koniec XIX wieku przez Niemców gmachu przy ul. Sądowej. Przez lata mieściło się tam więzienie, obecnie areszt śledczy. Trafiali do niego mężczyźni zatrzymani na zlecenie prokuratur w Zabrzu, Tychach i Mikołowie. Kompleks składa się z dwóch pawilonów mieszkalnych dla 290 aresztantów, dwóch budynków administracyjnych, budynku gospodarczego oraz siedmiu spacerniaków. Dodatkowo od roku na terenie aresztu działał oddział dla skazanych recydywistów. Z Dniem 31 marca 2018 Areszt zostaje zamknięty!

 


combiasty_video AK
 
Data pliku video: 2018-11-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola