Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa siedziba szkoły specjalnej po remoncie. Dziś oficjalnie oddano ją do użytku

Data publikacji: 2018-10-23, Data modyfikacji: 2018-10-24
A A AWydrukDrukuj  
 
OŚWIATA. Szkoła Podstawowa nr 40 Specjalna w Zabrzu ma od dziś nową siedzibę przy ul. Bytomskiej 94, gdzie odbyły się dziś uroczystości oficjalnego uruchomienia przeniesionej placówki. Jej kompleksowy remont kosztował ponad 173 tys. zł. Uroczystość była okazją do podziękowań osobom, które zaangażowały się w prace - rodzicom uczniów, nauczycielom, a także księdzu Janowi Matyskowi, proboszczowi Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz księdzu Bolesławowi Waśkiewiczowi, proboszczowi Parafii św. Jana Chrzciciela. Szczególne podziękowania dyrektor szkoły Stanisława Stus skierowała do Ryszarda Gorczycy, przedstawiciela firmy Amper - wykonawcy prac remontowych oraz byłej radnej i bizneswomen Gabrieli Pudlo – Chojnackiej, która od lat wspiera szkołę.

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/18701-nowa-siedziba-szkoly-specjalnej-po-remoncie-dzis-oficjalnie-oddano-ja-do-uzytku
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola