Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Metrobilet, czyli jeden bilet na autobus, tramwaj i pociąg w metropolii. Znamy CENY! Kiedy wejdzie Metrobilet?

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Metrobilet, czyli wspólny bilet elektroniczny, miesięczny na autobusy i tramwaje oraz pociągi, w ramach Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, powoli staje się faktem. Podczas 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw podpisano porozumienie pomiędzy GZM, KZK GOP, Kolejami Śląskimi i władzami samorządu woj. śląskiego. Metrobilet to sześć stref i wspólne bilety, umożliwiające podróżowanie zarówno autobusami, tramwajami i trolejbusami, jak i pociągami Kolei Śląskich. Ma zacząć obowiązywać w pierwszym kwartale 2019 roku.

Pełna treść wiadomości na: zabrze.naszemiasto.pl/artykul/metrobilet-czyli-jeden-bilet-na-autobus-tramwaj-i-pociag-w,4846912,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
zabrze.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: zabrze.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola