Belka
Środa, 24 Czerwca 2026   imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Zabrze: Zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 81

Data dodania: 2019-06-04
Od 1 czerwca zmienił się rozkład jazdy linii nr 81, kursującej w relacji Zabrze Goethego – Helenka ELZAB. więcej »
 
 

Zabrze odwiedzili ambasadorzy akredytowani w Polsce...

Data dodania: 2019-06-04
31 maja w Zabrzu gościli ambasadorzy akredytowani w Polsce w województwie śląskim. więcej »
 
 

Nowe radiowozy w woj. śląskim. 54 hybrydy trafiły...

Data dodania: 2019-06-04
Przed Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach funkcjonariuszom oficjalnie przekazano kluczyki do 54 nowych radiowozów. Toyoty Corolla trafiły do 24 jednostek w garnizonie ślą... więcej »
 
 

Zabrze: za nami kolejny festiwal rysowania. ZDJĘCIA

Data dodania: 2019-06-04
Około tysiąca osób zasiadło w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu nad kartkami i przy sztalugach, by stworzyć rysunki, nad którymi pochyliło się ju... więcej »
 
 

30 lat wolności: Tak zmieniło się nasze życie....

Data dodania: 2019-06-04
4 czerwca 1989 - 4 czerwca 2019: minęło dokładnie 30 lat od pierwszych wolnych wyborów samorządowych. Do urn jechaliśmy maluchami lub dużymi fiatami bądź ładami... więcej »
 
 

Zabrze: Zadzwonił po policjantów jak po taksówkę

Data dodania: 2019-06-04
Zabrze: Zadzwonił po policjantów jak po taksówkę. Powiedział, że został napadnięty przez pięciu mężczyzn. Kiedy podjechał patrol, okazało si... więcej »
 
 

Kajko i Kokosz. Nowe Przygody "Królewska...

Data dodania: 2019-06-04
Niedozwolona broń, niedopuszczalne czyny, zakazana morda – tak brzmi plakat informujący o poszukiwaniu nowych zbójcerzy w najnowszym tomie przygód Kajko i Kokosza „Króle... więcej »
 
 

Bił przechodniów, został aresztowany

Data dodania: 2019-06-04
ZATRZYMANIA. Do zdarzenia doszło na zabrzańskim osiedlu Zandka. 26-latek, który siedział przed jedną z kamienic, zauważył młodego mężczyznę, który miał s... więcej »
 
 

Ambasadorzy kilkunastu krajów w Zabrzu

Data dodania: 2019-06-04
WIZYTA. Ambasadorzy akredytowani w Polsce w województwie śląskim byli gośćmi naszego miasta. W kilkudziesięcioosobowej grupie, która odwiedziła w weekend Zabrze znaleźli się m.... więcej »
 
 

Industriada 2019 - 10 najciekawszych obiektów na...

Data dodania: 2019-06-03
Już 8 czerwca odbędzie się tam kolejna edycja Industriady. Sprawdźcie naszą listę 10. najciekawszych Zabytków Techniki w naszym regionie. więcej »
 


Strona: 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 z 1556
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola