Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zerwali łańcuchy. Happening młodzieży oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
WYDARZENIA. W ponad 40 miastach w całej Polsce odbyła się w sobotę dwunasta edycja akcji Zerwijmy łańcuchy, organizowanej przez portal Psy.pl. Również w Zabrzu można było symbolicznie zerwać zniewalające okowy przed centrum handlowym M1. Ideą akcji jest zwrócenie uwagi na ciężki los psów łańcuchowych.  - Nieraz są one przez całe życie trzymane na krótkiej uwięzi, na czym cierpi ich zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Podczas akcji następuje symboliczne odwrócenie i zamiana roli - to człowiek zostaje przykuty łańcuchem. Działanie to ma uświadomiać, że łańcuchy dla zwierząt towarzyszących to okrucieństwo – mówi Danuta Mikusz-Oslislo, szefowa zabrzańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, organizator sobotniego wydarzenia w naszym mieście. Ona sama wraz ze swym współpracownikiem Krzysztofem Kucierą też przykuli się łańcuchami do budy.

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/component/content/article/13-ekologia/18662-zerwali-lancuchy-happening-mlodziezy-oraz-towarzystwa-opieki-nad-zwierzetami
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola