Belka
Poniedziałek, 2 Sierpnia 2021   imieniny: Karina, Gustaw, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wieczór artystycznych fascynacji dzieci i młodzieży w MDK 1 w Zabrzu - Mikulczycach. Podsumowano na scenie rok szkolny

Data publikacji: 2019-06-21, Data modyfikacji: 2019-06-22
A A AWydrukDrukuj  
 
TWÓRCZOŚĆ DZIECI I MŁODZIEŻY. To było tradycyjnie już piękne popołudnie zwieńczające cały artystyczny rok szkolny w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Zabrzu – Mikulczycach. W miniony poniedziałek nie zabrakło jak zwykle tańców w wykonaniu mniejszych „Maczków” oraz młodzieżowych „Maków”, występu słynnego chóru Resonans con tutti (na zdjęciu obok), chwytających za serce recytacji, a nawet wystawy twórczości tutejszego koła plastycznego. Ten artystyczny wieczór był jednak na wskroś inny od poprzednich tego typu spotkań. Po raz pierwszy bowiem makowych panienek nie poprowadziła do tańca wybitna choreograf i tancerka Małgorzata Makowska, od kilku dekad nierozerwalnie związana z mikulczyckimi „Makami”. Jak się okazało, ze względu na nagłe komplikacje zdrowotne, już na samym początku roku szkolnego musiała ona wstrzymać i zawiesić swe zaangażowanie zawodowe.

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/kultura/19403-wieczor-artystycznych-fascynacji-dzieci-i-mlodziezy-w-mdk-1-w-zabrzu-mikulczycach-podsumowano-na-scenie-rok-szkolny
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola