Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

W dzisiejszym GŁOSie: prezesi gminnych spółek zarabiają już czasem ponad 300 tysięcy złotych rocznie, a ich niektórzy zastępcy też ponad ćwierć miliona złotych!

Data publikacji: 2018-08-16, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj  
 
TYGODNIK LOKALNY. Najświeższe wydanie tygodnika „Głos Zabrza i Rudy Śląskiej” w kioskach już od poranka, a otwiera go artykuł BIEDNE MIASTO, BOGACI PREZESI. Analizując zeznania majątkowe nietrudno dojść do wniosku, iż pensje niektórych osób zarządzających gminnymi spółkami i to nie tylko z tych najwyższych stanowisk, są nieprzyzwoicie wysokie. Czy nasze miasto naprawdę stać nas, żeby aż tak hojnie wynagradzać prezesów i dyrektorów, których firmy czasem są deficytowe albo takie byłyby, gdyby nie częste podwyżki  cen za usługi dla mieszkańców ?!Wśród przygotowanych w tym tygodniu artykułów polecamy także: PRACE TRWAJĄ? – po wstrzymaniu budowy centrum handlowego Ikea, urzędnicy próbują zaklinać rzeczywistość; NIECHCIANY GŁOS LUDU – student historii został zakrzyczany przez część radnych, bo publicznie krytykował władzę samorządową;

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/18482-w-dzisiejszym-glosie-prezesi-gminnych-spolek-zarabiaja-juz-czasem-ponad-300-tysiecy-zlotych-rocznie-a-ich-niektorzy-zastepcy-tez-ponad-cwierc-miliona-zlotych
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola