Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ulicami Zabrza przejdzie orszak Trzech Króli

Data publikacji: 2019-01-06, Data modyfikacji: 2019-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 
WYDARZENIA. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, a więc ulicami Zabrza przejdzie orszak Trzech Króli. Pochód podzielony będzie początkowo na trzy różnobarwne grupy, które wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną przed siedzibą Muzeum Górnictwa Węglowego, ale celem będzie plac przed kościołem pw. św. Anny. I tak grupa żółta o godz. 14 wyruszy sprzed hali Pogoni (ul. Wolności 406), grupa czerwona o godz. 13.45 – sprzed kościoła Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny (ul. Franciszkańska 1), a grupa niebieska (godz. 14) sprzed kościoła św. Józefa (ul. Roosevelta 102). Tradycyjnie kulminacyjnym momentem będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie w stajence ustawionej na placu przed kościołem pw. św. Anny. Później odbędzie się koncert kolędowy Chóru Katedry Metropolitalnej w Katowicach (ok. godz. 15).

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/18927-ulicami-zabrza-przejdzie-orszak-trzech-kroli
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola