Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opuszczony basen Zabrze Rokitnica

 
Po ubiegłorocznej powodzi okazało się, że woda wyrwała kilkumetrową dziurę – mówi Czesław Żelichowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, spółki, która zarządza obiektem. – Ciśnienie wody wypychało po prostu dziury. Wywieźliśmy wówczas siedem przyczep ziemi, szlamu i żwiru – opowiada Żelichowski. Przypomnijmy: problemy rokitnickiego akwenu rozpoczęły jednak jeszcze latem 2009 roku. Po jednym z ulewnych deszczy okazało się, że w basenie nie można się kąpać, bo woda wymieszała się z ziemią spływającą ze skarpy. Wówczas kąpielisko tylko wyczyszczono.

 


PEPOL- URBEX
 
Data pliku video: 2017-09-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola