Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mogiła zmieniła adres, a co ze szczątkami bliskich? Fontanna w parku najprędzej za rok. Kto zostanie prezydentem? Na rowerze po komisariatach. Nowy Głos już do kupienia i czytania!

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
TYGODNIK LOKALNY. Najświeższe wydanie tygodnika „Głos Zabrza i Rudy Śląskiej” w kioskach już od poranka, a otwiera go artykuł ZNIKAJĄCY NAGROBEK o tym, jak w regularnie opłacanej mogile, pochowano obcego mężczyznę, a sam nagrobek znalazł się w nowym miejscu. Zmieniający się przez kilka lat zarządcy cmentarza nie potrafią wyjaśnić tej sprawy podobnie jak proboszcz, który odesłał naszą Czytelniczkę z kwitkiem. Kto jest winny i co najważniejsze: co z mogiłą i prochami zmarłych pochowanych legalnie (nielegalnie) w tym samym miejscu? Wśród przygotowanych w tym tygodniu artykułów polecamy także teksty :WYBORCZA WYCINKA  – opisujący kolejnych oficjalnie zgłoszonych kandydatów do fotela prezydenta oraz perturbacjach z tym związanych.

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/18547-hjhj
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola