Belka
Poniedziałek, 2 Sierpnia 2021   imieniny: Karina, Gustaw, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jutro sesja Rady Miejskiej: absolutorium dla prezydent?

Data publikacji: 2019-06-23, Data modyfikacji: 2019-06-25
A A AWydrukDrukuj  
 
SAMORZĄD. W poniedziałek (24 czerwca) w sali sesyjnej ratusza (Zabrze, ul. Religi 1) odbędzie się dziewiąta sesja Rady Miasta obecnej kadencji. Radnym zostanie przedłożonych siedem projektów uchwał, z których najważniejsze będą te dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok. W ramach tego stanie przed nimi zadanie: rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Zabrze za 2018 rok (omówienie sprawozdania z wykonania budżetu wraz z informacją o stanie mienia komunalnego oraz sprawozdania finansowego za 2018 rok, przedstawienie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach w sprawie opinii o przedłożonym przez prezydenta sprawozdaniu z wykonania budżetu, przedstawienie opinii biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego, przedstawienie stanowiska komisji rewizyjnej w sprawie sprawozdań z wykonania budżetu, dyskusja, głosowanie nad uchwałą) i udzielenia absolutorium prezydentowi Zabrze za 2018 rok (przedstawienie uchwały komisji rewizyjnej w sprawie zaopiniowania wykonania budżetu oraz przedstawienia wniosku o udzielenie absolutorium prezydentowi, opinia RIO w sprawie powyższej uchwały, dyskusja, głosowanie).

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/19409-jutro-sesja-rady-miejskiej-absolutorium-dla-prezydent
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola