Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Instalacja przetwarzania odpadów będzie hermetyzowana, ale walczących z odorem mieszkańców ta obietnica nie zadawala. Jutro kolejny protest, tym razem przed Urzędem Miejskim

Data publikacji: 2018-07-25, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
AKCJA PROTESTACYJNA. Firma FCC przystępuje do hermetyzacji Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych - to była główna wiadomość, jaką mieli wczoraj do przekazania mieszkańcom Zandki przedstawciele władz miasta i firmy FCC. Na dowód przedstawiono odpowiedź na pismo skierowane przez prezydent Małgorzatę Mańkę-Szulik do prezesa Grupy FCC z siedzibą w Austrii Björna Mittendorfera oraz prezesa FCC Polska Pawła Szewczyka, w którym podnoszono konieczność rozpoczęcia prac budowlanych, mających na celu hermetyzację procesów biologicznego przetwarzania odpadów na terenie Zakładu Segregacji i Kompostowni Odpadów. Firma zadeklarowała natychmiastowe rozpoczęcie tego procesu.   To jednak nie uspokoiło sytuacji. Na jutro (26 lipca) zapowiedziano kolejny protest antysmrodowy, który tym razem odbędzie się w godz. 14-16 przed budynkiem Urzędu Miejskiego (ul. Religi 1).

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/18426-instalacja-przetwarzania-odpadow-bedzie-hermetyzowana-ale-walczacych-z-odorem-mieszkancow-to-nie-zadawala-jutro-kolejny-protest-przed-urzedem-miejskim
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola