Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ikea nadal rozważa inwestycję w Zabrzu. Jej przedstawiciele złożyli dzisiaj wizytę w ratuszu…

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
  WYDARZENIA. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości koncernu Ikea w Zabrzu. Przypomnijmy, iż potentat na rynku meblowym zakupił atraakcyjny grunt w dzielnicy Zaborze, na którym panował wybudować wielkie centrum handlowe wraz z zapleczem estradowo-rekreacyjnym, ale niespodziewanie latem tego roku zarzucił te plany. Równocześnie koncern zastrzegł jednak, że nie tyle całkowicie wycofuje się z inwestycji, co zamierza przemyśleć jej zakres. I właśnie kierunkowi w jakim mają iść zmiany było poświęcone spotkanie, w którym udział wzięli: z jednej strony prezydent Małgorzata Mańka-Szulik wraz ze współpracownikami, a z drugiej członkowie krajowego zarząd Ikea Centres: Małgorzata Jelonek-Sikora, Bartosz Dziubak oraz Dariusz Węglicki (kierownik projektu).

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/18659-ikea-nadal-rozwaza-inwestycje-w-zabrzu-jej-przedstawiciele-zlozyli-dzisiaj-wizyte-w-ratuszu
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola