Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

(Dez)informacja dla każdego. Popularna grupa dyskusyjna o Zabrzu znowu zakpiła z mieszkańców. Tym razem obwieszczono... zastrzelenie trzech osób

Data publikacji: 2018-09-15, Data modyfikacji: 2018-09-16
A A AWydrukDrukuj  
 
KONTROWERSJE. Makabryczny żart informacyjny został opublikowany na grupie społecznościowej w Internecie o nazwie "Zabrze dla każdego", która w ostatnim czasie niestety coraz częściej jest źródłem dezinformowania mieszkańców, zniechęcania do aktywności społecznej, a nawet cenzury komentarzy użytkowników. Tym razem poinformowano o strzelaninie, w której rzekomo trzy osoby zginęły, a policjant został ciężko ranny. Dla uwiarygodnienia wiadomości, autor zamieścił zdjęcie radiowozów „na kogutach” wykonane przy tej samej ulicy, jednakże wiele godzin wcześniej przy okazji zupełnie innej akcji. Policja kategorycznie zdementowała te „rewelacje”. - Gdyby komukolwiek coś się stało z powodu siania takiej paniki i nakręcania spirali strachu w społeczeństwie lub gdyby musiały interweniować służby, na pewno wobec winnych wyciągnęlibyśmy konsekwencje prawne. Na szczęście w tym przypadku skończyło się tylko na strachu i wielu telefonach zaniepokojonych rodzin zabrzańskich policjantów dociekających czy to ich bliski został ranny w rzekomej strzelaninie – komentuje Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.  

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/18577-dez-informacja-dla-kazdego-popularna-grupa-dyskusyjna-o-zabrzu-znowu-zakpila-z-mieszkancow-tym-razem-obwieszczono-zastrzelenie-trzech-osob
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola