Belka
Poniedziałek, 2 Sierpnia 2021   imieniny: Karina, Gustaw, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chrońmy jeża MegaZwierza!

Data publikacji: 2019-06-20, Data modyfikacji: 2019-06-22
A A AWydrukDrukuj  
 
EKOLOGIA. Wakacje to czas spotkań z ludźmi, ale też przyrodą i zwierzętami. Firma Tauron prowadzi cykl pokazowych zajęć, wspartych działaniami na portalach społecznościowych, które przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i sposobach pomocy jeżom. Pierwsza z planowanych lekcji odbyła się 14 czerwca we Wrocławiu, kolejne miały miejsce w szkołach w Mętkowie w gminie Babice, a we wtorek (18 czerwca) takie w Szkole Podstawowej nr 7 w Zabrzu. Miejski Ogród Botaniczny wzbogacił się natomiast o domek dla jeża i samiczkę Mumulę, która odzyskała zdrowie po długotrwałej terapii. Jeden z pracowników Taurona, Piotr Gleńsk, od lat pomaga kolczastym zwierzątkom. We współpracy z weterynarz Magdaleną Balcarek z przychodni w Rybniku, przywraca jeżom zdrowie i wypuszcza je na łono natury. Gleńsk to także konstruktor specjalnych domków dla jeży, które służą jako schronisko. Jedno z jego dzieł właśnie trafiło do Zabrza.

Pełna treść wiadomości na: gloszabrza24.pl/wydarzenia/19399-chronmy-jeza-megazwierza
gloszabrza24.pl, Źródło artykułu: gloszabrza24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zabrze

Zabrze - miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje powierzchnię 80 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 177 tys. Leży nad rzekami Bytomką i Kłodnicą. Jak przystało na miasto leżące na Śląsku, Zabrze szczyci się wysoko rozwiniętym przemysłem i wydobyciem węgla kamiennego.

Po dziś dzień zachowały się autentyczne XIX-wieczne podziemne wyrobiska. To jedyny taki przypadek w Europie. Pomimo że miasto kojarzone jest głównie z przemysłem, Zabrze to zielone miasto. Około 60 procent obszaru to tereny zieleni – lasy, parki i pola. Wypada wspomnieć, chociażby o Miejskim Ogrodzie Botanicznym, stanowiącym oazę spokoju i odpoczynku od codzienności. W mieście założonym w XIII wieku znajduje się wiele zabytkowych obiektów: najstarsza na Śląsku wieża ciśnień, zespół pałacowy, zabytkowe kamienice, cmentarze i obiekty sakralne w postaci kościołów i kaplic.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola